Archiv autora: ulakomce

TAK UŽ TO PADLO I NA LAKOMCE…

Rádi sdílíme dobré zprávy, ale někdy je potřeba zmínit i ty méně dobré. S ohledem na vývoj cen energií a ostatních vstupů, jsme nuceni naše ceny navýšit. Radost z toho nemáme, snažili jsme se ceny držet nízko, jak to jenom bylo možné, ale v tuto chvíli nám nic jiného nezbývá. Rezervace, které jsme potvrdili, samozřejmě platí ve sjednané výši, na rezervace nové se již budou vztahovat i nové ceny. Můžeme pouze věřit, že nám zůstanete věrni i přes tuto nemilou zprávu.

Na závěr si dovolím trochu optimismu. Zima nakonec byla vydařená, vody je na horách stále dost (ve formě sněhu), takže letošní jarní a letní barvy, přírody kolem nás, budou čerstvé a osvěžující… (; . A pro děti jsme nově připravili houpačku, tak se přijeďte přesvědčit, že je u nás stále dobře.

Budeme se na Vás těšit…

Rok 2018 ve znamení vylepšování

V průběhu letošního roku se podařilo uskutečnit některá plánovaná vylepšení. Kompletní výměna oken byla to největší, co jsme si pro letošek naplánovali. Kromě toho se však podařily i věci menší, jako třeba výměna pracovní desky v kuchyni nebo méně vyditelné, kterým bylo vylepšení tepelné izolace pod střechou.
Věříme, že všechna tato vylepšení ještě zvýší komfort pobytu v našem penzionu.
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Lakomci

Výročí 100 let od protržení přehrady na Bílé Desné

V neděli 18. září uplyne přesně 100 let od protržení přehrady na Bílé Desné. Měla být součástí soustavy vodních děl na obou tocích Desné.

Informace o přehradě jsou k nalezení na adrese http://www.protrzenaprehrada.cz/, podrobnosti ke vzpomínkové akci, která se koná v neděli 18.9.2016 na místě bývalé přehrady, najdete na pozvánce http://www.protrzenaprehrada.cz/files/pozvanka-100-let.pdf.

Rozhledna Nisanka – Jarní slavnost po 10.

V sobotu 21.5. se pod rozhlednou Nisanka koná již 10. ročník Jarní slavnosti. Rozhledna se nachází v v obci Nová Ves nad Nisou, cca. 15 minut jízdy autem od našeho penzionu, směr Jablonec nad Nisou. Rozhodně se jedná o zajímavý tip na výlet, protože rozhledna i nejbližší okolí rozhledny je pěkné a určitě stojí za návštěvu. Detaily k programu jsou na webové prezentaci rozhledny http://www.rozhledna-nisanka.cz/.